PLAY OFF. Ženy padly s Třincem a jejich cesta do extraligy končí.

V neděli odehrálo ženské áčko třetí rozhodující zápas v semifinále s FBC Intevo Třinec. Štěstí se na ně bohužel neusmálo, v těsném střetnutí BLACK ANGELS prohrálo o jeden gól 3:4. Série tedy končí poměrem 1:2 a ženy tedy po pauze na zasloužený odpočinek po náročné sezoně nastoupí do letní přípravy, aby příští rok mohly opět zabojovat o svůj cíl – postup do Extraligy žen.

Ženy víkend předtím odehrály první dva zápasy, přičemž v tom domácím ve Kbelích prohrály 0:2, což hned následující den svým soupeřkám venku oplatily jednoznačným vítězstvím 7:4, kdy se Třinec pouze dotahoval. BLACK ANGELS proto vstupovala do rozhodujícího utkání s cílem udržet si svou střeleckou potenci a nekrachnout na poctivém obranném bloku hráček v červeném jako v úvodním střetnutí.

V začátku zápasu se oba týmy prezentovaly lehce nervózní hrou, k vidění bylo mnoho ztrát na obou stranách. Jakmile se však všechny účastnice dostaly do tempa, obě brankářky musely předvést řadu velmi důležitých zákroků. Antalová v první dvacetiminutovce neinkasovala ani jednou. Její soupeřka Pytlíková sice chytla nájezd Januškové, v závěru třetiny však nestačila na smolný obraný zákrok své spoluhráčky, který vedl k vlastnímu gólu a vedení černých andělů 1:0.

Po návratu z šaten se namotivovaný Třinec na domácí hráčky přímo vyřítil a aktivní hrou si vysloužil srovnání. Vše vygradovalo v druhé polovině druhé třetiny, kdy za Třinec v průběhu jedné minuty dvakrát dokázala skórovat Macigová, ale v obou případech do deseti sekund za Blacky odpověděla Košvancová po nahrávkách Januškové, která tak nedovolila soupeřkám odskočit do vedení. Po tomto krátkém gólovém vzplanutí se hra opět uklidnila a do šaten se proto vracelo za nerozhodného stavu 3:3.

Oba týmy si byly vědomy, že následující gól mohl rozhodnout nejen celý zápas, ale celou sérii. Třetí třetina byla proto velmi opatrná a hráčky pouze čekaly na chyby svých soupeřek. Krizový moment pro BLACK ANGELS přišel však poměrně brzy, kdy ženy musely dvě minuty bránit ve čtyřech. Třinec ale recept na Antalovou nenašel. Nakonec rozhodla poměrně smolná situace, kdy pokusem z velké vzdálenosti třinecká Mikulová prostřelila těla domácích obránců a hostujících útočníků, kteří společně bránili ve výhledu brankářce Antalové, ta proto nedokázala včas zareagovat. Ani po urputném tlaku černých andělů se svěřenkyním trenérky Jarolímové nepodařilo srovnat a v zápase proto nezvítězily.

Vyřazení v semifinále je sice zklamání, ale naše ženy v této sezoně stabilně prokazovaly na 1. ligu žen nadstandartní výkony, na které je klub BLACK ANGELS náležitě hrdý. Pouhé tři prohry v základní hrací době v základní části soutěže naznačuje, že se mladým hráčkám v černobílém brzy musí poštěstit v jejich postupu do vysněné Extraligy žen.