Postup žen v Poháru

Ženy odehrály druhé kolo v rámci Poháru ČF, kde se střetly s Florbalem Ústí. Toto klání nabídlo reprízu druhého kola ligy žen, kdy BA odvezly 3 body z Ústí nad Labem po výhře 5:3. Jak dopadlo to pohárové se můžete dočíst níže.

Zástupkyně BLACK ANGELS nezačaly utkání nejlépe. Už v prvních vteřinách musela Hana Kuchařová parádním zákrokem hasit požár. Po tomto závaru se ale režie utkání ujala domácí strana. Hráčky pražských Angels ale nechaly vyniknout ústeckou gólmanku Zajícovou.

V polovině 8. minuty se hostující hráčky vymanily z tlaku Bleků a zaměstnaly tak Hanu Kuchařovou. V čase 09:50 byla vyloučena Markéta Chaloupecká za bránění ve hře. Domácí tak byly nuceny bránit početní výhodu hostů. Klid na hole domácích přinesla Adriana Fricová, která se dokázala prosadit v rámci vlastního oslabení a v čase 10:15 poslala Bleky do vedení 1:0.

Obranný blok Angels odváděl při oslabení dobrou práci, ale i tak si Ústí vytvořilo určité šance na ohrožení branky. Ta asi největší přišla po minutě a půl z početní výhody, kdy na šanci ústeckých hráček skvělým zásahem odpověděla gólmanka Kuchařová. BA nakonec zvládly oslabení přestát bez inkasování.

Následně se o slovo opět přihlásil domácí útok, veškeré pokusy zneškodnila buď ústecká obrana nebo připravená Zajícová. Ve zbylých pár minutách úvodní části žádná další branka nepadla a po 15 minutách se šlo za stavu 1:0 pro BLACK ANGELS. Tento výsledek by nenapovídal střelecké statistice, která vyzněla ve prospěch obou maskovaných - 11:5 z pohledu domácího celku.

BA ze své hry nepolevily ani v prostřední části. Po 105 vteřinách na 2:0 zvýšila Markéta Chaloupecká. Po inkasování předvedla gólmanka Ústí pár dobrých zákroků, ale v čase 19:07 již nedosáhla na střelu Lucie Šárové. O přesně minutu později za hosty snížila na 1:3 Natálie Hudečková.

Branku Ústí chtěly Angels několikrát potrestat, nakonec se to povedlo Lucii Svobodové, která mezi hostujícími hráčkami prokličkovala a opět vrátila Blekům tříbrankové vedení. Zhruba minutu poté, co Svobodová rozvlnila ústeckou síť, se jedna z hráček hostí provinila hrou rukou. Domácí celek tak získal početní výhodu. Z několika vytvořených šancí ani z trestného střílení se hráčky BA bohužel neprosadily. Co se nepovedlo v rámci přesilovky, se Báře Livorové zdařilo při rovnovážném počtu hráček na palubovce.

Minutu před koncem druhé třetiny Denisa Vachulová orazítkovala pouze břevno, o 4 vteřiny na to, se míčku zmocnila Chaloupecká, jež už svým druhým gólem v utkání poslala oba týmy do šatny za stavu 6:1 pro Černé Anděly.

I v závěrečné periodě byla režie vývoje hry na straně Bleků. V čase 33:54 byla vyloučena Lucie Mrázová za nedovolené vrážení a domácí dostali k dispozici již druhou početní výhodu. Protentokrát BA přesilovku zužitkovaly. O exekuci se postarala Lucie Svobodová, u jejíž branky asistovala kapitánka Nová. Po dalších 20 vteřinách hry ve stejném počtu hráčů se Barbara Livorová prosadila při odloženém vyloučení a navýšila už na 8:1. S góly z holí Bleků se roztrhl pytel.

V čase 36:25 na 9:1 upravila Ester Janušková. Po deváté brance Angels si hostující celek vzal oddechový čas, aby přetrhl brankovou šňůru Bleků. Toto snažení úspěšné nebylo, jelikož po výhozu Hany Kuchařové svůj hattrick zkompletovala Markéta Chaloupecká. Po již desátém gólu do sítě Ústí začaly na hostující střídačce vřít emoce. Sedm vteřin od inkasování se nedovoleným zákrokem provinila Špírková, která se musela odebrat na trestnou lavici. Tentokrát se Špírková na hřiště dříve nevrátila.

V čase 38:21 dostala lavička Ústí dvouminutový trest za nesportovní chování. Ani tentokrát nepřinesla početní výhoda gólovou radost domácích. To hráčky Angels ale mrzet nemuselo. Na 11:1 zvýšila Karolína Majerová. Za hostující družstvo už jen na 2:11 upravila Kateřina Šímová. O 13 vteřin později střelecký účet zápasu uzavřela na 12:2 Denisa Vachulová.

Holky tak jednoznačně duel ovládly a po výhře 12:2 postoupily do dalšího kola Poháru Českého florbalu. Držte holkám palce do dalších zápasů.