334_20221029_162156.jpg

PREVIEW: Domácí zápasy žen

Tento víkend čeká naše ženské áčko další porce ligových utkání. Tentokrát do Čakovic zavítají týmy Chomutova a Litvínova. V sobotu od 18 hodin se Angels utkají s hráčkami Chomutova, úderem druhé hodiny pak v neděli vyzvou Bivojky. Pojďme se podívat na předzápasový pohled.

Prvním soupeřem bude momentálně šestý tým z tabulky, Florbal Chomutov. Z šesti odehraných duelů vytěžily bilanci 3 výher, 1 výhru po prodloužení a 2 porážky, což dává součet 11 bodů. Na celek z Plzně ztrácí pouze 2 body a mají zápas k dobru, tudíž by je body mohly posunout na čtvrtou příčku.

Individuálním statistikám vévodí Adriana Hýsková, jež má na svém kontě 14 kanadských bodů za 7 branek a stejný počet asistencí. Hýsková vede nejen týmovou produktivitu, ale je i zároveň nejlepší kanonýrkou i asistentkou celého kádru. 

Mezi třemi tyčemi se střídají Lucie Brandejská a Karolína Bačková, která zde sbírá zkušenosti v první lize žen. Juniorka působící v dresu pražského Chodova zatím odchytala 2 utkání s úspěšností zákroků 90,9% a průměrně inkasuje necelých 2,5 gólu na zápas. Pozici chomutovské jedničky zastává Lucie Brandejská, jež po 4 zápasech drží úspěšnost zákroků na čísle 79,6% a průměrně obdrží 5,5 branky.

Naposledy se chomutovské hráčky střetly 16. října s FbŠ Slavií Plzeň, kterou těsně porazily 5:4 v prodloužení.

Druhým soupeřem BLACK ANGELS budou Bivojky z Litvínova. Celek ze západních Čech nyní zaujímá 12. místo v tabulce první ligy žen s celkovým počtem 3 bodů. Zápasová bilance Bivojek zní - 1 vítězství a 5 porážek. V kanadském bodování si nejlépe vede Laura Vytrhlíková s 8 kanadskými body za 6 gólů a 2 nahrávky.

Jedničkou mezi tyčemi je Tereza Kalousová, která po 5 zápasech zapsala úspěšnost zásahů 71,1% a průměrně inkasuje 8,6 branek na zápas. Její kolegyně v masce, Tereza Soukupová v rámci 60 odchytaných minut pokryla 84,6% střel a průměr inkasovaných branek drží lehce nad 4 góly.

Poslední zápas odehrály Bivojky s celkem TJ Sokol Královské Vinohrady, se kterými padly vysoko 1:12, tudíž můžeme čekat, že se proti Blekům pokusí na svůj předešlý výkon zapomenout a připsat si body v souboji s pražským BLACK ANGELS.

Pokud bychom se drobnohledem podívali na pražský celek, tak současné druhé místo v tabulce s 18 body z nich dělá jasného favorita víkendu, který by měl oba duely zvládnout na výbornou. Bodování vede již stálice blekovské kabiny, Adriana Fricová, která doposud zvládla nabýt 13 kanadských bodů za 4 přesné zásahy a 9 nahrávek, což ji činí i nejlepší asistentem v rámci kádru BA. Na vedoucí kanonýrku Elišku Novou ji schází 3 trefy.

Andělskou svatyni zatím hájí neochvějná jednička Hana Kuchařová. Gólmanka se zkušenostmi z reprezentace si zatím drží obdivuhodná čísla - 6 odchytaných zápasů, 92,2% úspěšnost zákroků a průměr inkasovaných branek nepřekračuje 2 na zápas. Čísla brankářky se 74 na zádech spíše připomínají statistiky maskovaného z hokejové NHL.

V rámci první ligy žen se BA nesmírně daří, všechny utkání dovedly do vítězného konce a vezou se na šestizápasové vítězné vlně, kterou mají tento víkend možnost o 2 prodloužit. Naposledy ale Angels padly v pohárovém klání s Tatranem Střešovice, který je z palubovky vyprovodil po výsledku 1:10. 

Uvidíme tedy, zda si hráčky BLACK ANGELS spraví chuť a ze střetnutí s Chomutovem a Litvínovem si odnesou celých 6 bodů. Pojďte holky na této cestě podpořit a přijďte fandit v sobotu od 18 hodin a v neděli od 14 hodin do domácí Čakoarény.

DYCKY BLACK!