8_20220505_151017.png
291_20220908_152636.jpg

PREVIEW: První zápasy žen

Ženský A-tým o víkendu čekají úvodní dvě kola 1. ligy. V sobotu změří síly s Rudými Dračicemei z Týna, v neděli se střetnou s celkem ze Soběslavi.

Ženy BA už přeci jen nějaké zápasy odehrály, v Poháru ČF  nekompromisně ovládly úvodní kolo, kdy nastřílely do sítí soupeřek neskutečných 56 gólů a samy neinkasovaly ani jednou. Bude tedy zajímavé sledovat, zda si hráčky BA přenesou stejnou střeleckou formu i do ligy. Sobotní duel se odehraje v půl šesté. Do domácí Čakoarény dorazí zabojovat o body Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn. V tomto klání připadne role favorita domácímu celku, který by ji měl potvrdit. Hostujícímu týmu z Týna se v loňské sezóně příliš nedařilo, z 22 zápasů si Dračice připsaly jen 3 výhry, což budou chtít v této sezóně zajisté vylepšit. 

Nedělní duel je na programu od dvou hodin. I tentokrát budou ženy BA na domácí půdě, kam dorazí Banes Florbal Soběslav. I hráčkám ze Soběslavi loňská sezóna nevyšla, tak jak si ji představovaly. Tři výhry v základní hrací době a 2 vítězství v prodloužení znamenaly zisk 13 bodů. 

Pokud se blíže podíváme na domácí favoritky, tak ženy BLACK ANGELS již ve své druhé sezóně v 1. lize bojovaly o postup do nejvyšší tuzemské soutěže. Z 22 utkání dotáhly do vítězného konce hned 16 z nich. Základní část tak završily se ziskem 50 bodů. Z individuálního hlediska se v uplynulém ročníku nejvíce dařilo Ester Januškové, která si připsala 29 kanadských bodů za 17 branek a 12 asistencí. Především ale vyčnívaly výkony brankářek BA. Natálie Churáčková odchytala 11 zápasů, z nichž 9 skončilo vítězně. Se svou úspěšností zákroků 87,68% se vévodila všem brankářkám v celé první lize. Ani Hana Kuchařová však nezůstala pozadu a po stejném počtu odchytaných klání jí úspěšnost 87,05% katapultovala hned za její týmovou kolegyni.

Dokáží ženy BA odstartovat úspěšně i sezónu 2022/23? To se dozvíte již tento víkend. Přijďte podpořit holky na cestě za prvními body letošní sezóny. První zápas začíná již tuto sobotu v Čakoaréně v 17:30.

DYCKY BLACK!