327_20221020_190503.jpg

PREVIEW: Ženy čeká 3. kolo Poháru

Již dnes večer se náš ženský A-tým vydá do boje proti střešovickému Tatranu v rámci 3. kola Poháru Českého florbalu. Pojďme se společně podívat na předzápasový pohled.

Ženy BLACK ANGELS mají za sebou 5 pohárových utkání, ze kterých odešly vítězně ve všech pěti případech. V rámci 225 odehraných minut zvládly nasázet neskutečných 68 branek a samy inkasovaly pouze pětkrát. Naposledy se jim 26. září podařilo porazit hráčky Florbalu Ústí vysoko 12:2. Tyto výhry je posunuly až do dnešního osmifinále.

Nejproduktivnější z kádru Bleků je momentálně Ester Janušková s 19 kanadskými body za 10 vstřelených branek a 9 přihrávek. Hráčka s 64 na dresu vévodí nejen ve statistikách v rámci jejího týmu, ale zároveň zastává i první post v tabulce kanadského bodování celého Poháru. Stejnou pozici drží i ve statistice asistencí. V ligové tabulce bodů ji dohání i její spoluhráčka a kapitánka týmu, Eliška Nová. Tato zkušená florbalistka má na svém kontě 14 bodů za 8 přesných zásahů a 6 asistencí.

Mezi třemi tyčemi se parádními výkony zaskvěla Eliška Koželuhová, která zasáhla hned do 4 z 5 utkání, ve kterých si připsala 100% úspěšnost zásahů, když kryla všech 37 střeleckých pokusů a průměr inkasovaných branek se tak neodlepil od hodnoty 0,00 branky na zápas. Z 5 odchytaných klání si tak odnesla stejný počet čistých kont. V rámci osobnostních statistik se dělí o první příčku s Janou Dupčákovou, v počtu čistých kont nemá gólmanka s číslem 95 konkurenci. Do jednoho duelu zasáhla Hana Kuchařová, která po 45 minutách odcházela vítězně s úspěšností 84,6% a s průměrem inkasovaných gólů na čísle 2,00 na zápas.

Pokud bychom se podrobně podívali na střešovický Tatran, tak jeho hráčky měly cestu Pohárem o dost kratší. Střešovické florbalistky nastoupily prozatím jen k jednomu pohárovému klání, kde se jim v 2. kole podařilo zdolat Florbal Soběslav drtivým výsledkem 17:1. V tomto souboji byla nejvíce k vidění Kateřina Seemanová, jež zapsala rovnou 6 kanadských bodů za 5 přesných zásahů a 1 nahrávku. O další bodový příspěvek se díky 2 gólům a 3 asistencím postarala Lucie Želízková. ¨

Do branky se v tomto utkání postavila Veronika Novotná, která kryla 6 ze 7 střel z holí Soběslavi. Tento výsledek nám dává úspěšnost zásahů 85% a průměr jednoho obdrženého gólu na zápas. Hráčky Tatranu toho tolik příliš neodehrály, což může hrát do karet holkám z Angels, které si v průběhu Poháru seřídily mušku a rozhodně tak můžeme očekávat velmi zajímavé a pravděpodobně gólově bohaté klání.

Zápas začíná dnes večer od 20 hodin na půdě STODOLA Arény v pražských Střešovicích. Přijďte naše holky podpořit na cestě za postupem do čtvrtfinále Poháru Českého florbalu.

DYCKY BLACK!