349_20221126_160618.jpg

PREVIEW: Ženy čeká další zápasový víkend

Ženský elitní tým sehraje o víkendu další 2 kola 1. ligy žen. V sobotu od 18 hodin nastoupí na domácí půdě v Čakovicích proti Sokolu Nové Strašecí a v neděli se vydají na půdu ZŠ Nehvizdy, kde se pokusí v 17 hodin o body obrat místní Prague Tigers.

Celek z Nového Strašecí se s 17 body nachází na 6. pozici v tabulce. Pokud by zvládly zdolat favorizované BLACK ANGELS, tak by na páté pozici přeskočili Kutnou Horu. V posledních 4 kláních si připsaly 2 výhry a stejný počet porážek. Naposledy padly se Sokolem Královské Vinohrady 4:7. 

Z individuálního hlediska se nejvíce daří Kristýně Kleknerové, jež si po 11 zápasech připsala 31 kanadských bodů za 12 branek a 19 asistencí, což z ní činí i číslo jedna v asistencích. Nejlepší kanonýrkou kádru je s 14 přesnými zásahy Veronika Křečková. V brankovišti se střídají 3 brankářky. Jedničkou je v současné době Vendula Lisá, která odchytala 8 klání z nichž pětkrát odcházela vítězně. Devětatřicetiletá gólmanka si doposud připsala úspěšnost zákroků 84,5% a průměr obdržených branek stlačila na 5,2 za zápas.

Pozici dvojky střídavě zastávají Nikoly Nosková a Siskosová. Obě shodně zasáhly do 2 duelů. O něco málo lepší čísla si drží Siskosová, které v osobní statistice svítí úspěšnost zásahů necelých 82 procent a průměr inkasovaných branek 6,3, Její o 4 roky mladší kolegyně kryla bezmála 81% střel soupeřů a průměrně loví ze své sítě 6,5 gólů za zápas.

Prague Tigers Nehvizdy jsou největším rivalem Bleků, což dokládá i postavení v tabulce ligy. Tygřice se nacházejí na druhém místě se ztrátou pouhého bodu na BLACK ANGELS, tudíž tento zápas může zamíchat tím, kdo se v pondělí bude nacházet na vedoucí příčce ligy.

V osobních statistikách vede Eliška Mrázková, která má po 9 utkáních na svém kontě 22 bodů za 13 gólů a 9 nahrávek. Čtyřiadvacetiletá útočnice je zároveň ve svém týmu první v rámci vstřelených branek i asistencí. Mezi třemi tyčemi je jasnou jedničkou Martina Pilšáková. Třicetiletá gólmanka má po 9 zápasech statistiku úspěšnosti zákroků na necelých 87 procentech a průměrně obdržela 2,83 gólu na zápas.

Na pozici dvojky se, stejně jako u celku z Nového Strašecí, střídají 2 maskované. Karolína Červová po jednom duelu zapsala úspěšnost zásahů 92,31% a obdržela pouze jeden gól. Stejný počet zápasů odchytala i starší Martina Gécová, která si připsala o dost horší čísla. Úspěšnost 66,67% a průměr inkasovaných gólů stlačila pod 8,5. 

První zápas je na programu v sobotu od 18 hodin v domácí Čakoaréně. V neděli holky vyrazí bojovat o body na ZŠ Nehvizdy. Souboj s místními Prague Tigers započne v 17 hodin. Přijďte holky v sobotu podpořit.

DYCKY BLACK!