8_20220505_151017.png
305_20220927_225029.jpg

PREVIEW: Ženy pokračují v Poháru

Ženský A-tým již zítra čeká druhé kolo v rámci Poháru ČF, kde budou čelit Florbalu Ústí. Tentokrát se ale týmy utkají na domácí půdě Bleků v Čakoaréně od 18 hodin.

V úvodním kole Poháru bojovaly naše ženy o body ve Rtyni v Podkrkonoší. Tam se našim hráčkám více než zadařilo. Nejprve musely zdolat celek z Rokycan. Toto utkání si hráčky BA snadno pohlídaly, z palubovky odcházely po výhře 16:0. Druhý zápas sehrály s domácím týmem, jehož vývoj nebyl už tak jednoznačný. O jediné 3 branky se postaraly Košťálová, Janušková a Fricová. První den tak BLACK ANGELS uzavřely se ziskem 6 bodů do tabulky.

V neděli se ženy BA postavily proti hráčkám z Jindřichova Hradce. Utkání bylo na programu v ranních hodinách, což ale našim vůbec nevadilo a nasypaly do sítě soupeřek 16 branek a samy ani jednou neinkasovaly. Závěrečný duel nabídl souboj s Florbalem Sokolov. BLACK ANGELS vyprovodily jeho hráčky ze hřiště po drtivém výsledku 21:0. BA tak uzavřely první kolo Poháru plným počtem bodů na svém kontě a naladily si střeleckou formu do dalších kol.

Pondělnímu soupeři z Ústí se v prvním kole Poháru příliš nezadařilo. S Prague Tigers padly těsně 3:4. Následující duel s Benešovem vyhrály ústecké hráčky kontumačně. V neděli zdolaly celek TJ Centropen Dačice poměrem 6:4, v dalším utkání pak dosáhly na body po prohře 1:6 s FBŠ Slavií Plzeň. Individuálně se nejvíce dařilo Kláře Mečířové a Kateřině Šímové, které si shodně připsaly 4 kanadské body do osobních statistik.

Co se týče ligové formy, tak zde Ústí také příliš nezazářilo. Ze čtyř zápasů dovedly do vítězného konce pouze ten proti Sokolu Nové Strášecí, kdy odcházely po skóre 8:3. V rámci úvodních kol 1. ligy žen se už s Angels potkaly. Tento zápas se odehrál 17. září. Tehdy BA vezly z Ústí do Prahy plný počet bodů po vítězství 5:3. Už z výsledku je patrné, že i v pondělí můžeme očekávat napínavou podívanou, kterou jistě stojí za to vidět.

Přijďte naše holky podpořit do domácí Čakoarény toto pondělí od 18 hodin. DYCKY BLACK!