391_20230213_134955.jpg

ROZHOVOR: Ženy ukončí ZČ na prvním místě. Tlak v PLAY OFF ustojíme říká Anet Jarolímová

Ženy si díky poslednímu vítězství 10:0 zajistily první místo v základní částí. V sezóně zatím prohrály pouze dvakrát, a své soupeře pravidelně přejíždějí, čemuž nasvědčuje i rozdíl branek který je 131. Díky prvnímu místu se holky posouvají přímo do osmifinále, kde se jako nejpravděpodobnější soupeř rýsuje jeden z dvojice Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn a ACEMA Sparta Praha. Black Angels jsou navíc favoritem na postup do ženské Extraligy. Šéftrenérka ženské složky a zároveň hlavní trenérka ženského A-týmu, Anet Jarolímová prozradila plány na PLAY OFF.

Gratulace k postupu z prvního místa do play off. Ženy prohrály zatím jen dvakrát. Čím to je, že tento rok holky tak dominují?

Děkujeme. Netvrdila bych, že úplně dominují, máme ještě hodně, co zlepšovat. To, že jsme první má víc důvodů, ale jeden z těch nejdůležitějších je kvalitní letní příprava.

Jaká je aktuální nálada v týmu před play off?

Nálada v týmu, si myslím, že je vždy dobrá, snažíme se na tom neustále pracovat. Čekají nás ještě dva zápasy základní části, na které se musíme dobře připravit, protože v nich budeme bojovat s kvalitními soupeři. 


Soupeři, kteří na vás mohou vyjít v osmifinále Vás v sezoně nepotrápili, ale říká se že play off je úplně jiná soutěž, máte v plánu nějaké speciální přípravy na potencionální soupeře?

Ke každému soupeři přistupujeme s pokorou a respektem. V play off to bude úplně stejné, naštěstí jsme si ho vyzkoušely už vloni, takže víme, jaká je to dřina. 


Co je třeba před play off změnit, a co je naopak nejsilnější stránka týmu?

Asi není už čas konkrétně něco měnit, spíš se zaměřit na určité aspekty naší hry a taktické věci, které nám pomohou být v play off silnější. Silných stránek v týmu máme víc a proto je těžké vypíchnout jednu. Nicméně bych ji stejně nezmiňovala, ať soupeřům nepomáháme dopředu. 


V play off jsou Black Angels favorit na postup do Extraligy žen, jak těžké bude ustát tento tlak?

Favorit – nefavorit. Možná veřejnost nás do této role postavila. Samozřejmě vnímáme postavení v tabulce a s týmem jsme si cíle nastavily. S určitým tlakem počítáme ale máme silný realizační tým, který se bude snažit hráčky chránit a filtrovat informace, ať můžeme hrát s čistou hlavou. Řekla bych, že holky jsou pod tlakem i v tréninku.

Do konce základní části zbývají ještě 2 zápasy, budete více zkoušet hráčky které jsou na pokraji základního kádru pro play off?

Celou sezónu se snažíme dostat všechny hráčky do hry, každá hráčka je součástí týmu, takže to takhle nerozdělujeme. Na poslední dva zápasy ZČ se připravíme tak, jak jsme zvyklé a budeme je chtít vyhrát.


Hana Kuchařová je sice věkem ještě juniorka, ale i tak má v sezóně nejlepší úspěšnost zásahů v celé lize, stejně tak i průměr inkasovaných gólů na zápas, a hned za ní je v průměru gólů na zápas Markéta Antalová, plus obě mají v sezóně na kontě nulu. Jak velké usnadnění to pro tým je, když ví, že mají za sebou tak kvalitní brankářskou dvojici?

Obě dvě gólmanky jsou velice kvalitní a jejich jistota bezpochyby týmu pomáhá. Chtěli jsme před sezónou vytvořit vyrovnanou dvojici, což se nám zatím vyplácí a doufejme, že v play off budou holky v bráně ještě silnější.


Na soupeře si holky ještě nějakou chvíli počkají. Do té doby se ale ještě dvakrát představí doma v Čakovicích a to v sobotu 18.2. proti TJ Sokol Královské Vinohrady od 18:00 a v neděli opět v Čakovicích ve stejný čas proti FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. První zápas PLAY OFF je pak naplánovaný na 11. března.