Turnaj 2012tek

Na první letošní pořádání jsme si museli počkat až do začátku března. Jak se klukům dařilo v domácím prostředí se dozvíte dále v článku.

x Jesenice 5:2

První utkání si kluci zkusili, jako už obvykle při mé účasti na pozici hlavního trenéra, zápas bez trenéra na střídačce, aby se učili samostatnosti. K tomu ještě dostali za úkol si vytvořit jiné lajny. A byli to právě naši hráči, kteří jako první tahali míček z vlastní branky. Nicméně to je psychicky nerozložilo a dokázali utkání otočit.

Soupeř hrál velice nepříjemným stylem, kdy se na hřiště moc florbalové krásy nedostavilo a mnohdy to připomínalo spíše MMA zápas. Kluci i toto ustáli a nenechali se vyprovokovat k nějakému oplácení, i když byli otloukánkem, kterému rozhodčí situaci rozhodně neulehčil. Na konci utkání pak svítilo na tabuli skóre 5:2

x Sparta 1:6

Byť se může zdát, že výsledek je s velkým rozdílem, na hřišti to takový rozdíl nebyl. Sparta nás předčila zejména v produktivitě, která v tomto případě rozhodla. Bohužel nám chyběla v zápase šťáva. Těch důvodů je více, ale jako předešlý den naši muži s Libercem na Vinohradech, i my jsme si přišli jen zahrát, oni zvítězit.

Hra ukázala diametrálně jiný obraz hry než první utkání, kdy se nyní hrál jen a pouze florbal. Po první polovině jsme prohrávali 0:3. Soupeř nekompromisně trestal brejky a v kontextu s našim slabým pohybem jsme si nevypracovávali dostatečné množství situací, které by nám při naší nízké produktivitě pomohly utkání zkorigovat.

x Mladá Boleslav 9:1

Utkání, ve kterém jsme narazili na oslabeného soupeře, jelikož v Mladé Boleslavi byly tou dobou jarní prázdniny. Byť dorazili se svým nejlepším hráčem Vaňkem, tak kluci nenechali nikoho dlouho na pochybách, kdo tento zápas vyhraje. První půle skončila za stavu 7:1 a v druhé půli jsme přidali ještě dvě branky.

x Prague Tigers 7:6

Velké derby na závěr, které pro nás nezačalo šťastně. Po první půli jsme prohrávali 1:2, ale co hůř, nedostávali jsme se do situací, ze kterých bychom mohli dávat branky. Soupeřovi hráči do velké míry hráli staticky a my jsme se jim až moc přizpůsobili a neběhali jsme. Když k tomu přičteme naše "vyšívání" místo chladnokrevného zakončení, nemohli jsme čekat jiný výsledek. A když k tomu ještě přičteme nenastavení v naší hlavě na vítězství, nemohli jsme čekat po začátku druhé půle nic jiného, než obdržení dvou branek hned během 35 sekund! Ocitli jsme se tak v nekomfortní situaci za stavu 1:4, kdy nám zbývalo 9 minut a 25 sekund do konce utkání.

Po oddechovém čase jsme se vrhli do práce s tímto výsledkem něco udělat a postupem času jsme se dostali na dostřel. Když už se nám podařilo vyrovnat, sáhl soupeř pro nás k nepochopitelnému tahu hry bez brankáře z nepřipravené situace, kdy neměl k dispozici už ani timout. Tímto nám obrat utkání velice ulehčil a poslední zápas jsme tak během jedné půle otočili ze stavu 1:4 na 7:6!

V celém utkání nás nejvíce zlobil již známý Vašík Černý, který se po dvoukolové pauze vrátil do sestavy Tigers. V celém turnaji nám pak scházel pohyb útočníků, kteří by si nabíhali do volných prostorů a přesné a rychlé zakončení. Víme na čem dále zapracoval, teď záleží, jak k tomu přistoupí kluci.