Vítězná vlna žen pokračuje

A-tým žen se z Kutné Hory vrací s tříbodovým ziskem po výhře 4:3. Toto vítězství také znamená, že hráčky Angels nyní drží již šestizápasovou vítěznou šňůru. Jak se zápas vyvíjel se dozvíte níže.

Utkání začalo opravdu ve vysokém tempu, šance se vyskytly na obou stranách hřiště, žádná z nich však výrazněji neohrozila ani jednu z branek. Na počátku třetí minuty pokazila domácí hráčka nahození, čímž dala příležitost BA ke skórování, naneštěstí střela hostí mířila nad branku Fajčíkové.

V čase 02:40 byla vyloučena kutnohorská Němcová za sekání. O 18 vteřin později zužitkovala početní výhodu Lucie Šárová, které branku připravila nejlepší nahrávačka týmu, Adriana Fricová. Hráčka s číslem 53 vsítila vskutku kuriózní gól. Střela Šárové se odrazila nad Fajčíkovou a míček následně zapadl až za záda domácí gólmanky a Bleci mohly slavit vedení 1:0.

Po inkasování se domácí hráčky značně zvedly a předváděly velmi pěknou hru, díky které celkem dost zaměstnaly brankářku Angels Hanu Kuchařovou. Opora BA mezi tyčemi však parádními zákroky držela dlouhou dobu svůj celek ve vedení. V čase 08:41 se po výhozu Fajčíkové míčku zmocnila Trpišovská, na jejíž přízemní tvrdou ránu Kuchařová nedosáhla.

Po vyrovnání stavu utkání se BLACK ANGELS opět ujaly kontroly nad hrou. Tlak hostujících hráček vyústil v nebezpečnou šanci, Fajčíková si tento pokus pohlídala. Ke konci 15. minuty byla k vidění divočejší pasáž, která skončila v čase 15:45 druhou branku domácích. Nejprve se ke střele dostala Ester Janušková, jejíž projektil přizvedla mimo branku jedna z kutnohorských obránkyň. Vzápětí se do samostatného úniku dostala Klepalová, která dokázala položit Kuchařovou, avšak následně branku Bleků minula. Její chybu o pár okamžiků později napravila Natálie Trpišovská, jež protlačila míček až do sítě hostů.

Zhruba o minut později mohly opět domácí hráčky nyvýšit vedení, avšak Beranová křižnou nahrávku pokazila. Následovala další chyba Bleků a souboj mezi Klepalovou a Kuchařovou, tentokrát se radovala hostující gólmanka poté, co zlikvidovala pokus soupeřky. Závěr třetiny tak jasně patřil domácí Kutné Hoře, která pražskou brankářku prověřila hned devětkrát, z čehož dvakrát úspěšně. Na druhé straně vyslaly Angels na Fajčíkovou 14 projektilů, ze kterých jí za její záda procestoval pouze jediný.

Prostřední dvacetiminutovka odstartovala v režii BLACK ANGELS. Aktivní pětice Bleků hned první ranou rozezvonila tyč za zády Fajčíkové. V čase 21:27 srovnala za BA Magdaléna Folková. Na čtvrtou branku mohly Andělky posléze navázat, míček šel ale po křižném pasu mimo brankovou konstrukci. I po této akci Pražanky nadále držely otěže na své straně. Poté, co se Kutná Hora osvobodila z vlastní poloviny, Bartušková otestovala pozornost Kuchařové, která si s jejím pokusem hravě poradila.

Ke konci 27. minuty pokračoval souboj mezi Klepalovou a Kuchařovou, i protentokrát z něj lépe vyšla maskovaná strážkyně branky Bleků. O pár vteřin později musela nebezpečnou situaci hasit faulem Eliška Koželuhová, která se po sekání odebrala na trestnou lavici. Čtveřice Angels musela zaujmout obranné postavení a překazit útočné snahy domácích, což se jim zkušeně dařilo. Kutnohorské se tak do větší šance nedostaly a po 2 minutách se Koželuhová mohla vrátit na hrací plochu.

I při rovnocenném počtu hráček na hřišti domácí pokračovaly v obstřelování Hany Kuchařové, ta zůstávala připravená. Na nastřelenou tyčku za zády Fajčíkové navázala Adriana Fricová přesnější střelou a poslala BA do vedení 3:2. Náskok BA mohl být ještě o gól větší, tentokrát domácí gólmanku zachránilo břevno. Ke konci druhé části se Ašenbrennerová dostala do úniku, hostující Kuchařovou však svým pokusem nepřekvapila. Do šaten se po 40 minutách šlo za stavu 3:2 pro Černé Anděly.

Úvod závěrečné periody opět nepostrádal vysoké tempo hry ani na jedné, případně druhé straně. Tlak BA opět skončil až na tyčce Fajčíkové, která si dnes svou branku postavila opravdu dobře. Po 5 minutách hry byly k vidění dva těsně po sobě jdoucí nedovolené zákroky, kdy si nejprve šla sednout domácí Dubská, o 8 vteřin později na trestnou lavici putovala Ema Košťálová.

Při 8 hráčích v poli byli diváci svědky několika šancí od obou celků, brankářky všechny pokusy zlikvidovaly. V čase 49:55 skóre utkání dorovnala po souhře s Klepalovou hráčka s číslem 8 Sabina Labudová. Neustávající pres domácích nakonec další vstřelenou brankou neskončil. Naopak v čase 53:33 přesně zamířila Tereza Tkadlecová a poslala BA do vedení 4:3.

Po inkasování se kutnohorské florbalistky dostaly do nebezpečné šance, útočící dvojice si však neporozuměla a vyrovnáním tak akce nedopadla. V závěrečných minutách se hrálo stylem nahoru dolů. Tuto divočejší pasáž ukončil až oddechový čas BLACK ANGELS. Dvě minuty před poslední sirénou zkusil domácí celek powerplay bez brankáře.

S vypracovanými pokusy si Kuchařová poradila a pojistila tak 3 body, které si naše holky odvezly z Kutné Hory po výsledku 4:3. Těsné vítězství také znamená, že ženy BA natáhly svou šňůru výher na 6 v řadě. Držte holkám palce, ať ji ještě prodlouží.