8_20220505_151017.png
283_20220830_175729.jpg

Ženský brankostroj k nezastavení

O víkendu odehrály ženy BLACK ANGELS první kolo Poháru Českého florbalu. V Podkrkonoší se střetly se 4 týmy, které všechny s přehledem porazily. Jak se hráčkám BA dařilo se dočtete níže.

Do prvního zápasu nastoupily ženy v sobotu v 15 hodin proti týmu z Rokycan. Celek od Plzně neměl proti Pražankám šanci, po 45 minutách hry svítilo na tabuli finální skóre 16:0. V zápase zazářila především Ema Košťálová, která zapsala bilanci 3+3, určitě ale nesmíme zapomínat i na přínos ostatních hráček v poli, tak i brankářky Elišky Koželuhové, která si připsala čisté konto.

Druhé utkání bylo na programu o 3 hodiny později proti domácímu celku, Orlu Rtyně v Podkrkonoší. Domácí tým už to BA tak lehké neudělal, i přesto si hostující BLACK ANGELS duel pohlídaly. Střelecká statistika na konci zápasu vypadala následovně - 34:15 pro BA. I tak je ale nutné říct, že gólmanka Koželuhová měla více práce než v minulém klání a i tak svůj tým stoprocentně podržela. O jediné 3 branky zápasu se postaraly Košťálová, Janušková a Fricová. Ženy BLACK ANGELS si tak připsaly již svou druhou výhru během jednoho dne.

V neděli ráno čekal naše hráčky další duel, tentokrát proti celku z Jindřichova Hradce. I přesto, že se utkání hrálo v ranních hodinách, holky předvedly stejné představení i další den. Ženy vyprovodily hráčky Jindřichova Hradce ze hřiště po drtivém výsledku 16:0. Nedělní brankovou režii převzala Adriana Fricová s Ester Januškovou. První jmenovaná zapsala bilanci 5+1, Ester Janušková přidala do osobních statistik hattrick a 4 asistence. Pro Elišku Koželuhovou mezi třemi tyčemi to znamenalo již třetí čisté konto a již 135 minut trvající neprůstřelnost.

První kolo uzavřely ženy BA soubojem s Florbalem Sokolov. I v závěrečném utkání úvodního kola Poháru předvedly naše hráčky naprostou dominanci a soupeřkám dovolily všehovšudy 3 střely na naší branku. Naopak z holí BA to za záda brankářky Sokolova létalo velmi často. Z osmapadesáti střeleckých pokusů jich do sítě prošlo neskutečných dvacet jedna. Tentokrát se o střelecké žezlo přihlásila kapitánka Eliška Nová, jež překonala soupeřovu brankářku hned sedmkrát! Celkem se v zápase alespoň jednou přesně trefilo 11 hráček BLACK ANGELS. Po závěrečném hvizdu se ze hřiště odcházelo za stavu 21:0 pro BA. 

V rámci celého prvního kola byly nejvíce k vidění Ester Janušková a Ema Košťálová, které se umístily na prvních dvou příčkách kanadského bodování. První jmenovaná si ve 4 zápasech připsala 18 bodů za 9 branek a stejný počet asistencí. Ema Košťálová si ve stejném počtu utkání připsala 13 kanadských bodů za 7 branek a 6 přesných nahrávek. Individuální statistice brankářek kralovala Eliška Koželuhová, která čelila 37 střelám a celkově odchytala 4 utkání. V rámci 180 minut neinkasovala ani jednou a připsala si tak 4 čistá konta v řadě. 

Celkově můžeme víkend hodnotit velmi kladně, holky první kolo zvládly na výbornou. Musíme však doufat, že si všechny náboje nevystřílely v úvodním kole a že i v dalším postupu Pohárem budou podávat podobné výkony. Držte holkám palce do budoucích zápasů.

DYCKY BLACK!