Ženy A zvládly další dvě kola

Ženský A-tým zvládl s přehledem odehrát další dvě kola 1. ligy žen. Sobotní duel odehrály v Ústí nad Labem, v neděli se přesouvaly na střetnutí do České Lípy.

Střetnutí s Ústím začalo lépe pro zástupkyně BLACK ANGELS. Ty nepouštěly své soupeřky do větších útočných akcí, případně jejich pokusy o ohrožení branky Hany Kuchařové zablokovaly. Hráčky BA si naopak v útoku na bránu domácího celku připsaly několik nebezpečných střel, gólmanka Kočová ústecký celek podržela dobrými zákroky. Úvodní dvacetiminutovku jasně ovládly hostující Angels, které své soupeřky přestřílely 14:3, žádnou branku však vsítit nezvládly.

Začátek prostřední části nabídl šance na obou stranách. I nadále měla o dost více práce domácí Kočová, která si i přes velký počet střel na její branku držela stále stoprocentní úspěšnost. Na první branku zápasu si diváci museli počkat až do poloviny zápasu, kdy v čase 29:05 rozvlnila síť za zády Kočové hráčka s číslem 5, Karolína Majerová. Majerová tak vstřelila první branku BA a ústecké brankářce překazila čisté konto.

Na odpověď nepotřebovaly domácí příliš mnoho času, po minutě a půl za Ústí srovnala Natálie Neumanová. Vyrovnaný brankový stav se však nelíbil Ester Januškové, jež nekompromisně prostřelila domácí brankářku. Eufórie z gólu nevydržela BLACK ANGELS příliš dlouho. V čase 32:27 byla vyloučena Anna Staňková za nedovolenou vzdálenost a domácí celek dostal příležitost k vyrovnání skóre. Prakticky ihned po rozehrání se o druhou branku domácích postarala Bratchaedlová.

Po klidnější pasáži opět skóre navýšily hostující BA. Po přihrávce z hole Januškové se prosadila Eliška Nová. Na gól kapitánky Bleků odpověděla po pár vteřinách domácí Kateřina Šímová. V čase 36:19 byla vyloučena ústecká Kociánová na 4 minuty za hru vysokou holí. Angels tak konec prostřední části dohrávaly v početní výhodě, kterou bohužel nevyužily.

Na úvod závěrené třetiny měly BA ještě pár vteřin přesilovku, domácí obrana ale oslabení přestála bez inkasování a opět byl počet hráček na hřišti rovnocenný. V čase 45:22 poslala hosty do vedení Markéta Chaloupecká. O 2 minuty později se nedovoleného zákroku dopustila Karolína Majerová, jež si šla sednout na trestnou lavici. V pořadí již druhé oslabení pro BLACK ANGELS, které i tentokrát ústecké hráčky nezužitkovaly.

Střelecký účet klání uzavřela na 5:3 Lucie Svobodová. Po odskočení BA si domácí tým vzal oddechový čas. Ústí se však nedostalo ani do šesti, ba naopak. Kočová musela zasahovat do posledních vteřin utkání, žádný další míček z branky už nelovila. Zajisté se jednalo o napínavý zápas, střelecká převaha byla ale jasně na straně Bleků, kdy holky na domácí brankářku vyslaly 50 projektilů, kdežto Hana Kuchařová musela zasáhnout jen v 15 případech.

Nedělní duel s Českou Lípou začal ve vysokém tempu. Již v prvních minutách se BA hnaly do útoku a tlačily na své soupeřky, co to jen šlo. Ve třetí minutě zachránila domácí od inkasování branková konstrukce, ale v čase 8:43 již gólmanka Lípy lovila z branky míček po střele Elišky Nové. O 10 vteřin se situace opakovala znovu, střelcem branky byla tentokrát Anna Staňková. Třetí branku Bleků obstarala Adriana Fricová v čase 10:01, jež po přihrávce Staňkové mířila přesně.

V následujících minutách si více šancí připsaly domácí hráčky, které zaměstnaly Hanu Kuchařovou několika pokusy. Gólmanka se 74 na zádech i přes větší vytížení zůstala stoprocentní. Ke konci 18. minuty se do šance propracovala kapitánka Nová, perfektní střelou navýšila již na čtyřbrankový náskok. Následně měla domácí brankářka vcelku dost práce. Devět vteřin před koncem první třetiny však nedosáhla na projektil z hole Chaloupecké. V úvodních 20 minutách si Angels vypracovaly vedení 5:0.

Do prostřední periody vstoupily lépe hráčky BLACK ANGELS, které již po 3 minutách hry znovu rozvlnily síť v domácí svatyni. Exekutorkou šesté hostující branky se stala Anna Staňková, na jejíž brance se asistencí podílela Fricová. Po vstřelení gólu i nadále úřadovaly hráčky Angels, které uzavřely domácí pětici v jejich obranném pásmu.

Následovala divočejší pasáž, jež vyústila v trestné střílení v neprospěch České Lípy. Domácí Kočová si ale s pokusem Zuzany Kuchařové poradila a skóre zápasu tak stále bylo 0:6 z pohledu domácí Lípy. V čase 29:00 překazila čisté konto hostující gólmance Zuzana Mervertová. O 13 vteřin později na 2:6 upravila Petra Pavlíková. Slepené góly domácích nabudily českolipské fanoušky, kteří vytvořili parádní atmosféru.

O chvíli později se opět o slovo přihlásily hráčky BA, které díky přesné ráně Staňkové odskočily těsně před koncem druhé dvacetiminutovky na 7:2. V rámci prostřední části padlo spoustu střel, bilance nakonec zněla 16:19 z pohledu Lípy. Je tak jisté, že Hana Kuchařová měla v druhé třetině o dost více práce, se kterou si ale reprezentační brankářka až na 2 případy hravě poradila.

Závěrečnou část vzaly z lepšího konce domácí hráčky. Žádnou z vytvořených šancí ale za záda Kuchařové neprotlačily. V čase 48:54 byla vyloučena Barbara Livorová na 2 minuty za sekání a BA si tak musely zahrát ve čtyřech. Domácí přesilovková formace ihned začala kombinace okolo obrany Bleků, která ovšem skvěle zafungovala a ve spolupráci s Hanou Kuchařovou zlikvidovala všechny pokusy domácího celku.

Po chvilce hry v plném počtu se Angels dokázaly prosadit po rozehrávce z rohu. Fricová vybídla Zuzanu Kuchařovou, jež nekompromisně zavěsila. O minutu a půl později uzavřela střelecký účet utkání Eliška Nová. Ve zbylém čase se oba celky dostaly k příležitostem, žádná z nich však gólem neskončila. Závar před Kuchařovou musela jedna z hráček BA hasit nedovoleným zákrokem, po kterém bylo nařízeno trestné střílení. S nájezdem si juniorská vicemistryně světa poradila a ženy BA se tak mohly radovat z výhry 9:2.

Celkově se dá víkend považovat za úspěšný, hráčky Angels vezou do Prahy celých 6 bodů a v tabulce tak zaujímají první příčku s 12 body ze 4 zápasů. Doufejme, že současná forma se bude holek držet i nadále, a že i v budoucnu budeme moci sledovat brankové hody do sítí soupeřek.