Ženy braly plný počet bodů

Ženský A-tým o víkendu sehrál úvodní 2 kola 1. ligy žen. Jak se hráčkám Angels dařilo se dočtete níže.

Obě utkání byla podobná v tom, že je domácí BA měly pod svou kontrolou. První kolo nabídlo souboj s týmem Dračic z Týna nad Vltavou. Již od začátku zápasu chtěly domácí držet otěže nad vývojem celého klání, což se jim poměrně dařilo.

Na první branku nemuseli diváci v Čakoaréně čekat dlouho, na začátku druhé minuty střelecký účet zápasu otevřela Ester Janušková. BLACK ANGELS tlačily na hostující Dračice, z čehož nakonec v 7. minutě Zuzana Kuchařová vytěžila branku. O chvíli později se BA opět dostaly k nebezpečné příležitosti, Fricová však mířila mimo brankovou konstrukci.

Když už se hostující Týn dostal k nějaké šanci, tak na ni reagovala domácí obrana, případně pozorná gólmanka Kuchařová. Druhou šanci dostala Adriana Fricová, která se tentokrát nemýlila. Po nahození Podolákové od půlky, se hráčka s číslem 43 na zádech prosadila a zvýšila již na 3:0. V čase 14:30 vyslala nechytatelný projektil Ema Košťálová, čímž poslala domácí do čtyřbrankového vedení.

Ke konci úvodní části měly hostující hráčky pár střel na branku, všechny naštěstí zlikvidovala čerstvá juniorská vicemistryně světa, Hanka Kuchařová. Po 20 minutách se do šaten šlo za stavu 4:0 pro pražský celek.

Druhá třetina začala opět v režii BA, které tlačily na hostující celek, tentokrát ale žádná střela Angels brankou neskončila. Postupem času se Týn dostával do více možností na ohrožení domácí branky, stoprocentní brankářka Kuchařová ale všechny pokusy Dračic pochytala.

Úderem poloviny zápasu se po tlaku prosadila Eliška Koželuhová, jež tak brankový rozdíl zvětšila už na 5:0 pro domácí družstvo. V čase 34:46 mohla Hana Kuchařová přijít o čisté konto, naštěstí pro BA ji od inkasování zachránila branková konstrukce. Jakoby toto zaváhání nakoplo vybudilo domácí hráčky k ještě větší aktivitě, jelikož se na začátku 36. minuty již podruhé přesně trefila Eliška Koželuhová. Brankovou propast mezi oběma celky navýšila Bára Livorová, která doklepla do hostující brány odražený projektil z hole Folkové. V rámci prostřední části zvládly BA navýšit své vedení na 7:0.

I v závěrečné třetině opět utkání vládly domácí Angels, které v 43. a 44. minutě přidaly dva slepené góly. Nejprve se prosadila kapitánka Eliška Nová, na 9:0 upravila Ema Košťálová. Skóre utkání zapečetila v čase 52:01 Markéta Chaloupecká, po jejíž trefě svítil na tabuli finální stav 10:0. Holky tak první zápas s přehledem vyhrály, Hana Kuchařová si připsala první konto v sezóně a 3 body tak zůstaly v Čakovicích.

Nedělní střetnutí s celkem ze Soběslavi nabídlo podobný vývoj jako to sobotní. Domácí hráčky se pravděpodobně dobře vyspaly, jelikož od prvního hvizdu hýřily energií a vysokou aktivitou. To potvrdila v čase 01:02 Eliška Koželuhová, jež si střeleckou formu ze soboty přenesla i do dalšího klání.

Po vstřelení úvodní branky zápasu následovala divočejší pasáž, kdy byly k vidění šance na obou stranách. Na další branku si ale diváci museli počkat necelých 8 minut. V čase 08:52 síť za hostující brankářkou rozvlnila kapitánka domácích, Eliška Nová. Po zisku dvoubrankového vedení se nedovoleného zákroku dopustila Adriana Fricová, jež blokovala hokejku jedné ze soupeřek. Naštěstí pro domácí, oslabení bránící čtveřici neodradilo od útoku. Po 23 vteřinách z trestu Fricové se prosadila Zuzana Kuchařová.

V rámci oslabení přišel od domácích další nedovolený zákrok, jenž byl tentokrát potrestán trestným střílením. Nařízený nájezd však hostující Kubátová nevyužila a Hanka Kuchařová tak i nadále držela nulu. Po konci trestu naskočila Adriana Fricová zpět na hřiště, kde rovnou rozjela gólovou akci, na jejímž konci stála Zuzana Kuchařová. Tři minuty před koncem úvodní periody snížila na 1:4 Veronika Šraierová, která při trestném střílení vyzrála na domácí brankářku.

Prostřední dvacetiminutovka začala lépe pro domácí BA. I přes určité šance se však hráčky Angels neprosadily. V čase 25:37 se faulu dopustila hráčka Soběslavi, jež šla pykat na 2 minuty za nedovolené vrážení. I přesto, že si BA vytvořily dost nebezpečných šancí, žádná z nich však neměla brankové parametry. Naopak hostující tým nebezpečně zahrozil, Hana Kuchařová však podržela svůj tým a odpověděla parádním zákrokem.

V polovině utkání byla již podruhé vyloučena Fricová, která tentokrát nedovoleně vrazila do soupeřky. Naštěstí pro domácí celek si Fricová odseděla celé 2 minuty a následně se opět hrálo za vyrovnaného stavu hráčů na hřišti. Chvíli poté, co se hráčka s číslem 43 vrátila na palubovku, přesně zamířila Eliška Podoláková. V rámci 8 minut do konce druhé části zvládly BA nastřílet další 4 branky. Jako první se prosadila kapitánka Nová, o další 3 trefy se postaraly Janušková, Říhová a Folková. Po 40 minutách svítilo na tabuli skóre 9:1 pro BA.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky se Angels příliš nepovedl. Po již v pořadí třetím zákroku za hranicí pravidel se z trestného střílení prosadila hostující Hrnečková a upravila na 2:9. Následovala pasáž, kdy kontrola hry byla opět na straně domácích. V čase 45:48 už desátou branku Angels vsítila Ema Košťálová. O 2 minuty později dostala možnost navýšit kapitánka domácích, Nová bohužel nájezd neproměnila.

V 49. minutě vyslala Kuchařová do útoku dvojici Janušková - Fricová, kdy druhá jmenovaná nekompromisně zavěsila. O chvíli později upravila na desetibrankové vedení Anna Staňková. Osm minut před závěrečnou píšťalkou byla vyloučena soběslavská Stachová, jež šla na trestnou lavici za sekání. Hráčky BA nevyužily sice přesilovku, ale 7 vteřin po ustálení počtu hráček, se o branku postaralo duo Koželuhová - Košťálová. V čase 55:58 svou třetí brankou v utkání dokončila hattrick Eliška Koželuhová.

Pár minut před koncem duelu se hostující hráčky dopustily 2 faulů, což pro BA znamenalo 2 přesilové hry těsně za sebou. Druhou početní výhodu využila Veronika Říhová, která tak zapečetila skóre za stavu 15:2 pro BLACK ANGELS.

Holky tak po zápasovém víkendu berou všech 6 bodů a sezónu tak zahájily na vítězné vlně. Důležité je ale nepolevit a soustředit se i na nadcházející duely. Držte holkám palce.