Ženy zvládly pražské derby

První říjnová sobota nabídla střetnutí mezi BLACK ANGELS a Spartou. Do domácí Čakoarény přišlo Bleky podpořit 66 diváků, kteří z tribuny sledovali, jak se celý zápas vyvíjel.

Úvod utkání patřil domácím Blekům. Již po minutě a půl poslala BA do vedení Tereza Tkadlecová. Pro hráčku s třiatřicítkou na zádech se jednalo o premiérovou trefu, kterou zvládla ve svém debutu v dresu BLACK ANGELS. Po inkasování se hostující Sparťanky do šance dostaly, pozorná Kuchařová si s jejich pokusem poradila.

V čase 3:37 střelu Elišky Nové tečovala za záda hostující brankářky Eliška Koželuhová. Po druhé brance Angels mohla Sparta snížit na rozdíl jednoho gólu. Hostujícímu počínání však vystavila stopku parádním zákrokem Hana Kuchařová.

Kolem desáté minuty se BA dostaly do tlaku a nepustily Spartu z jejich poloviny. Tuto útočnou snahu přetavila v čase 13:46 Karolína Majerová, která překonala brankářku Sparty. I po přesném zásahu Majerové tlak Bleků nepřestával. Gólmanka hostí několikrát vychytala pokusy Kolkusové, ale v polovině 17. minuty už nedosáhla na ránu Zuzany Kuchařové, která tak navýšila na 4:0.

Ve zbylých minutách úvodní dvacetiminutovky musela Hanka Kuchařová ještě zasahovat, ale všechny střely zlikvidovala, stejně tak její sokyně z druhé strany hřiště. Do šaten se po 20 minutách hry odcházelo za stavu 4:0 pro domácí Bleky.

Začátek prostřední periody patřil spíše hostující Spartě, která zaměstnávala gólmanku Kuchařovou, jež musela zneškodnit několik nebezpečných šancí. Díky tlaku hostů se v čase 27:07 prosadila Lucie Zemanová, která vsítila první branku Sparty.

Tříbrankový rozdíl se však nelíbil Magdě Folkové, která ve 30. minutě upravila vedení Bleků na 5:1. I přesto, že Angels popáté rozvlnily síť za hostující brankářkou, se hra Sparty oproti první části značně zvedla a k vidění byly i vyrovnané pasáže. V čase 34:15 na 6:1 navýšila Zuzana Kuchařová, za jejíž projektilem se hostující gólmanka jen ohlédla.

Poslední branku druhé třetiny obstarala Kateřina Vránová, která pozastavila skóre po 40 minutách na 6:2 pro domácí Bleky. Střelecká statistika 11:11 jen potvrzuje to, že herně se jednalo o dost lepší pasáž ze strany hostující Sparty.

Závěrečná perioda opět patřila domácím, které se chopily kontroly nad vývojem hry. Poté, co Hana Kuchařová zlikvidovala šanci hostů, se na druhé straně hřiště o 17 vteřin později prosadila Ema Košťálová. V čase 49:11 byla vyloučena Berenika Vrzalová za hrubost. Domácí Angels tak dostaly k dispozici početní výhodu. Pětice BA si však žádnou větší šanci na ohrožení branky hostů nevytvořila a Vrzalová se po dvou trestných minutách mohla vrátit na palubovku.

Naopak na začátku 54. minuty se musela mít na pozoru Hanka Kuchařová, jež fantastickým zákrokem zamezila hostům ve skórování. Po přihrávce Fricové zvýšila v čase 53:41 na 8:2 Ester Janušková. Díky špatné rozehrávce Sparťanek se k míčku dostala Zuzana Kuchařová, která našla Staňkovou ve střelecké pozici a rázem byl stav utkání 9:2.

Ke konci 57. minuty se po seknutí do soupeřky na trestnou lavici odebrala Grundová z hostujícího celku. Protentokrát již Angels zvládly přesilovku zužitkovat a po druhé spolupráci dvojice Fricová - Janušková se na tabuli objevilo finální skóre 10:2 pro domácí.

Ženy BLACK ANGELS tak přidaly další body do tabulky a i nadále zůstávají po 5 ligových utkáních stoprocentní. Další 2 kola odehrají ženy o víkendu 15.-16. října, kdy se utkají s Prague Tigers Nehvizdy, následně se pokusí přivézt body z Kutné Hory. Držte holkám palce.