430_20230509_170221.png

NOVÝ TRENÉR U19: Roman Mikulášek

Trenérské křeslo juniorského týmu po poslední sezóně opustil hlavní trenér Jakub Zalubil. Do výběrového řízení na nového trenéra se přihlásilo několik uchazečů, se kterými šéftrenér mužské složky Tomáš Janeček vedl v minulých týdnech pohovory. Těsně před začátkem letní přípravy bylo rozhodnuto, že se juniorského týmu na sezónu 2023/24 ujme Roman Mikulášek.

V polovině dubna jsme vyhlásili výběrové řízení na nového trenéra juniorského týmu Black Angels. Tomáš Janeček se od té doby sešel s řadou uchazečů a po těžkém rozhodování padla volba na třiadvacetiletého Romana Mikuláška, který v minulých letech už trénoval dokonce mužskou kategorii. Mikulášek se v minulých letech podílel i na Kempu talentované mládeže, trénoval už všechny kategorie, a spolupracoval i s takovými jmény jako je například Michal Jedlička, Miroslav Štancl nebo Pavel Brus.

Nicméně juniorská extraliga bude pro mladého trenéra úplně nová zkušenost. Uvědomuji si zodpovědnost, co tahle nová výzva obnáší a budu dělat vše proto, abych klub nezklamal," říká nový trenér U19. V minulých letech trénoval TJ Sokol Letovice, a pražský tým bude jeho první větší angažmá. Samozřejmě se nemůžu dočkat, až poznám hráče a celý realizační tým." uzavírá Mikulášek svá úvodní slova, a už vyhlíží první tréninky letní přípravy, která započne příští týden ve středu, kdy už se také sejde s celým týmem.

Juniorský tým skončil v minulé sezóně na 8. místě, když ve čtvrtfinále vypadl s budoucími mistry z Tatranu. Nicméně kluci prožili úspěšnou sezónu, v rámci které vybojovali zlato na zahraničním Slovak Floorball Cupu v Bratislavě, a následně jen těsně nestačili na Tatran ve finále Salming Cupu, a skončili tak na druhém místě.

Romanovi přejeme, ať se mu u nás v BLACK ANGELS líbí, a ať je jeho blekovská trenérská štace co nejúspěšnější.